Кошик
10 відгуків
+380 (67) 270-39-91
+380 (53) 670-39-91
ПП ВКФ ЕВРОБУД

Як зробити гідроізоляцію стін

Як зробити гідроізоляцію стін

Види гідроізоляції

Є два види гідроізоляції стін: горизонтальна і вертикальна.

Горизонтальна передбачає обробку горизонтальних поверхонь: плити фундаменту, перекриття. Вертикальна — це обробка стін будівлі.


Фактори

Для повноцінного захисту стіни потребують обох видах гідроізоляції. При цьому горизонтальну гідроізоляцію слід робити ще на етапі будівництва будинку, перед зведенням стін. В такому випадку захисний шар покриває поверхню фундаменту і не пропускає вологу до стін. Це важливо, оскільки вода може підніматись по капілярах бетону і поступово руйнувати його.

Вертикальна гідроізоляція може проводитися як на етапі будівництва, так і в експлуатованому будинку. Простіше всього це зробити після спорудження стін перед початком опоряджувальних робіт.

Потрібна гідроізоляція стін зсередини?

Необхідність гідроізоляції стін зовні не викликає сумнівів: потрібно захистити поверхні від вологи, яка потрапляє ззовні. Для підвальних і цокольних приміщень це ґрунтові води. Для перших поверхів — дощова вода.

 

Важливість внутрішньої вологозахисту не так очевидна. Але стіни зсередини теж потрібно ізолювати. Особливо це стосується приміщень з високою вологістю: ванних кімнат, кухонь. Якщо волога буде залишатися на стінах, з часом це призведе до появи цвілі, неприємного запаху, грибків і тріщин.

Тому для надійного захисту стін від будь-яких джерел вологи потрібні комплексні заходи:

 • Горизонтальна гідроізоляція стін — щоб волога не потрапила до стін через фундамент

 • Вертикальна гідроізоляція стін зовні — захист від грунтових вод і опадів

 • Гідроізоляція зсередини — проти вологи і конденсату на стінах всередині будинку

Матеріали для гідроізоляції

Призначення гідроізоляційних матеріалів – захист елементів конструкцій від згубного впливу вологості. Необхідність гідроізоляційних робіт не піддається сумніву. Є декілька популярних матеріалів, які застосовуються при гідроізоляційних роботах. Які матеріали для гідроізоляції існують, які у них переваги і недоліки розберемося далі.

 

Бітумні мастики

 

В'язкі матеріали на основі бітуму, у складі яких містяться спеціальні добавки. Завдяки цьому мастики дуже еластичні, формують рівний і щільний шар при нанесенні на поверхню. Також мастики добре зчіплюються практично з будь-якими поверхнями.

Бітумні мастики можуть використовуватися як самостійний гідроізоляційний матеріал. Однак найчастіше її використовують у поєднанні з рулонними матеріалами для більш ефективного захисту.

 

Руберойд чи інші рулонні аналоги

 

Рулонні матеріали укладаються на поверхню, оброблену бітумною мастикою у кілька шарів і забезпечують якісну вологозахист. З ними зручно працювати.

Рулонну гідроізоляцію можна укладати трьома способами: наплавляється, клейовим або за допомогою механічного кріплення.

При напрямку лист руберойду розігрівають газовим пальником, потім укладають на поверхню і притискають. Розплавлений руберойд при застиганні міцно схоплюється з поверхнею.

При клейовому способі руберойд укладається на шар бітумної мастики. Мастика зчіплюється з робочою поверхню і приклеює руберойд.

Механічне кріплення — кріплення за допомогою скоб. Цей спосіб використовується в основному для монтажу мембранних плівок.

 

Плівки та мембрани

 

Тонкі і високотехнологічні полімерні матеріали. Існує кілька видів плівок і мембран, які відрізняються по області застосування на різних стінах і ступеня захисту:

 

Для захисту фасаду можна використовувати:

 • Класичну волого - і вітрозахисну мембрану під сайдинг

 • Матеріал нового покоління — дифузну мембрану для теплих і холодних фасадів з функцією випускання пари з утеплювача

 • Плівки для використання на внутрішній частині стін:

 • Класична пароізоляція для приміщень з низькою вологістю — тонкі білі плівки з ламінованої стороною

 • Посилена пароізоляція у вигляді щільно сплетених ниток з термоламинацией


Проникаючі склади

Спеціальні суміші на основі цементу. Використовуються для гідроізоляції бетонних стін. У цих сумішах містяться елементи, які проникають всередину капілярів бетону і утворюють всередині них кристали. Таким чином капіляри закупорюються і волога не може піднятися з ним.

Як зробити горизонтальну гідроізоляцію

Коли робити? Після спорудження фундаменту.

Матеріали. Бітумний праймер, бітумна мастика, руберойд.

Порядок робіт:

 • 1. Очистіть поверхню від забруднень, будівельного сміття і пилу. Вона повинна бути рівною, без тріщин і щілин.

 • 2. Прогрунтуйте поверхню бітумним праймером.

 • 3. Нанесіть рівномірний шар бітумної мастики.

 • 4. Зверху на мастику укладіть рулони руберойду. Перед укладанням нижню сторону руберойду можна злегка розплавити газовим пальником. Щільно притискайте рулон до поверхні і акуратно розгладжуйте, щоб під ним не залишалося повітря. Руберойд встановлюється внахлест з шириною напуску 15-20 сантиметрів.

 • 5. Стики рулонів промажте мастикою.

 • 6. Після цього покладіть ще один шар руберойду.

 •  

Як зробити вертикальну гідроізоляцію

 

Зовні

Коли робити? Після будівництва стін.

Матеріали. Захисна мембрана, клейова стрічка. Якщо будинок з плит OSB — лак або фарба, пароізоляційна плівка.

 

Порядок робіт:

 • 1.На стіну змонтуйте каркасні стійки, утеплювач, контррейки поверх стійок. Якщо стіна з OSB або газобетону — попередньо монтується пароізоляційна плівка.

 • 2. Розкачайте мембрану поверх утеплювача горизонтальними смугами, починаючи з нижньої частини стіни. Вентиляційний зазор — 2-5 см, провисання між стійками — не менше 2 див. Рулони укладаються маркованої поверхнею назовні.

 • 3.Закріпіть мембрану скобами або цвяхами з широким капелюшком в середині зони нахлеста з кроком 10-15 див.

 • 4. Після закріплення полотен зніміть захисну плівку з клейової смуги і прогладьте зону нахлеста.

 • 5. Шви можна додатково проклеїти клейовою стрічкою з основою з акрилату.

 • 6. Встановіть обрешітку і сайдинг.

Всередині

Матеріали. Суміш глибокого проникнення, оздоблювальні матеріали.

 

Порядок робіт:

 • 1. Очистіть поверхню стіни від сміття. Зачистите шви.

 • 2. Трохи зволожити бетон. Це необхідна умова при роботі з проникаючими речовинами. Вода вступає в реакцію з компонентами сумішей, завдяки чому всередині капілярів бетону формуються кристали.

 • 3. Нанесіть суміш на стіну шпателем або пензлем.

 • 4. Після того як перший шар схопиться, виконайте ще один прохід.

 • 5. Дочекайтеся висихання гідроізоляції і можете приступати до обробки стін.

 

 

Загальні рекомендації

Гідроізоляція стін важлива для того, щоб будинок простояв довго без руйнувань. Наостанок кілька рекомендацій:

 • Проводите гідроізоляційні роботи на етапі будівництва. Пристрій гідрозахисту у вже готовому й використовуваному будинку буде складніше і дорожче.

 • Робіть комплексний захист. Укладайте гідроізоляцію між фундаментом і стінами, обробляйте зовнішню і внутрішню поверхню стін.

 • Для більш надійного захисту комбінуйте способи гідроізоляції. Наприклад, обробляйте стіну проникаючими складами, а потім установлюйте вологозахисну мембрану.

 

Інші статті
 • Як утеплити дах будинку
  Якщо під покрівлею знаходиться нежитлове приміщення, дах можна не утеплювати. У цьому випадку облаштовується «холодна» покрівля з гідроізоляцією, але без утеплювача. Якщо ж під покрівлею знаходиться жиле приміщення або мансарда, без утеплення не обійтися.
 • Який вибрати утеплювач для даху
  Утеплення даху дозволяє зберегти приємний мікроклімат в будинку. Взимку теплий дах не дає нагрітому повітрю вийти назовні, а влітку не дає перетворити приміщення в баню. Поради по роботі з утеплювачем. Фахівці компанії ПП ВКФ ЄВРОБУД допоможуть правильно визначитися з вибором утеплювача.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner