Як зробити гідроізоляцію стін
Види гідроізоляції
Є два види гідроізоляції стін: горизонтальна і вертикальна.
Горизонтальна передбачає обробку горизонтальних поверхонь: плити фундаменту, перекриття. Вертикальна — це обробка стін будівлі.
Для повноцінного захисту стіни потребують обох видах гідроізоляції. При цьому горизонтальну гідроізоляцію слід робити ще на етапі будівництва будинку, перед зведенням стін. В такому випадку захисний шар покриває поверхню фундаменту і не пропускає вологу до стін. Це важливо, оскільки вода може підніматись по капілярах бетону і поступово руйнувати його.
Вертикальна гідроізоляція може проводитися як на етапі будівництва, так і в експлуатованому будинку. Простіше всього це зробити після спорудження стін перед початком опоряджувальних робіт.
Потрібна гідроізоляція стін зсередини?
Необхідність гідроізоляції стін зовні не викликає сумнівів: потрібно захистити поверхні від вологи, яка потрапляє ззовні. Для підвальних і цокольних приміщень це ґрунтові води. Для перших поверхів — дощова вода.
Важливість внутрішньої вологозахисту не так очевидна. Але стіни зсередини теж потрібно ізолювати. Особливо це стосується приміщень з високою вологістю: ванних кімнат, кухонь. Якщо волога буде залишатися на стінах, з часом це призведе до появи цвілі, неприємного запаху, грибків і тріщин.
Тому для надійного захисту стін від будь-яких джерел вологи потрібні комплексні заходи:
-
Горизонтальна гідроізоляція стін — щоб волога не потрапила до стін через фундамент
-
Вертикальна гідроізоляція стін зовні — захист від грунтових вод і опадів
-
Гідроізоляція зсередини — проти вологи і конденсату на стінах всередині будинку
Матеріали для гідроізоляції
Призначення гідроізоляційних матеріалів – захист елементів конструкцій від згубного впливу вологості. Необхідність гідроізоляційних робіт не піддається сумніву. Є декілька популярних матеріалів, які застосовуються при гідроізоляційних роботах. Які матеріали для гідроізоляції існують, які у них переваги і недоліки розберемося далі.
Бітумні мастики
В'язкі матеріали на основі бітуму, у складі яких містяться спеціальні добавки. Завдяки цьому мастики дуже еластичні, формують рівний і щільний шар при нанесенні на поверхню. Також мастики добре зчіплюються практично з будь-якими поверхнями.
Бітумні мастики можуть використовуватися як самостійний гідроізоляційний матеріал. Однак найчастіше її використовують у поєднанні з рулонними матеріалами для більш ефективного захисту.
Руберойд чи інші рулонні аналоги
Рулонні матеріали укладаються на поверхню, оброблену бітумною мастикою у кілька шарів і забезпечують якісну вологозахист. З ними зручно працювати.
Рулонну гідроізоляцію можна укладати трьома способами: наплавляється, клейовим або за допомогою механічного кріплення.
При напрямку лист руберойду розігрівають газовим пальником, потім укладають на поверхню і притискають. Розплавлений руберойд при застиганні міцно схоплюється з поверхнею.
При клейовому способі руберойд укладається на шар бітумної мастики. Мастика зчіплюється з робочою поверхню і приклеює руберойд.
Механічне кріплення — кріплення за допомогою скоб. Цей спосіб використовується в основному для монтажу мембранних плівок.
Плівки та мембрани
Тонкі і високотехнологічні полімерні матеріали. Існує кілька видів плівок і мембран, які відрізняються по області застосування на різних стінах і ступеня захисту:
Для захисту фасаду можна використовувати:
-
Класичну волого - і вітрозахисну мембрану під сайдинг
-
Матеріал нового покоління — дифузну мембрану для теплих і холодних фасадів з функцією випускання пари з утеплювача
-
Плівки для використання на внутрішній частині стін:
-
Класична пароізоляція для приміщень з низькою вологістю — тонкі білі плівки з ламінованої стороною
-
Посилена пароізоляція у вигляді щільно сплетених ниток з термоламинацией
Проникаючі склади
Спеціальні суміші на основі цементу. Використовуються для гідроізоляції бетонних стін. У цих сумішах містяться елементи, які проникають всередину капілярів бетону і утворюють всередині них кристали. Таким чином капіляри закупорюються і волога не може піднятися з ним.
Як зробити горизонтальну гідроізоляцію
Коли робити? Після спорудження фундаменту.
Матеріали. Бітумний праймер, бітумна мастика, руберойд.
Порядок робіт:
-
1. Очистіть поверхню від забруднень, будівельного сміття і пилу. Вона повинна бути рівною, без тріщин і щілин.
-
2. Прогрунтуйте поверхню бітумним праймером.
-
3. Нанесіть рівномірний шар бітумної мастики.
-
4. Зверху на мастику укладіть рулони руберойду. Перед укладанням нижню сторону руберойду можна злегка розплавити газовим пальником. Щільно притискайте рулон до поверхні і акуратно розгладжуйте, щоб під ним не залишалося повітря. Руберойд встановлюється внахлест з шириною напуску 15-20 сантиметрів.
-
5. Стики рулонів промажте мастикою.
-
6. Після цього покладіть ще один шар руберойду.
-
Як зробити вертикальну гідроізоляцію
Зовні
Коли робити? Після будівництва стін.
Матеріали. Захисна мембрана, клейова стрічка. Якщо будинок з плит OSB — лак або фарба, пароізоляційна плівка.
Порядок робіт:
-
1.На стіну змонтуйте каркасні стійки, утеплювач, контррейки поверх стійок. Якщо стіна з OSB або газобетону — попередньо монтується пароізоляційна плівка.
-
2. Розкачайте мембрану поверх утеплювача горизонтальними смугами, починаючи з нижньої частини стіни. Вентиляційний зазор — 2-5 см, провисання між стійками — не менше 2 див. Рулони укладаються маркованої поверхнею назовні.
-
3.Закріпіть мембрану скобами або цвяхами з широким капелюшком в середині зони нахлеста з кроком 10-15 див.
-
4. Після закріплення полотен зніміть захисну плівку з клейової смуги і прогладьте зону нахлеста.
-
5. Шви можна додатково проклеїти клейовою стрічкою з основою з акрилату.
-
6. Встановіть обрешітку і сайдинг.
Всередині
Матеріали. Суміш глибокого проникнення, оздоблювальні матеріали.
Порядок робіт:
-
1. Очистіть поверхню стіни від сміття. Зачистите шви.
-
2. Трохи зволожити бетон. Це необхідна умова при роботі з проникаючими речовинами. Вода вступає в реакцію з компонентами сумішей, завдяки чому всередині капілярів бетону формуються кристали.
-
3. Нанесіть суміш на стіну шпателем або пензлем.
-
4. Після того як перший шар схопиться, виконайте ще один прохід.
-
5. Дочекайтеся висихання гідроізоляції і можете приступати до обробки стін.
Загальні рекомендації
Гідроізоляція стін важлива для того, щоб будинок простояв довго без руйнувань. Наостанок кілька рекомендацій:
-
Проводите гідроізоляційні роботи на етапі будівництва. Пристрій гідрозахисту у вже готовому й використовуваному будинку буде складніше і дорожче.
-
Робіть комплексний захист. Укладайте гідроізоляцію між фундаментом і стінами, обробляйте зовнішню і внутрішню поверхню стін.
-
Для більш надійного захисту комбінуйте способи гідроізоляції. Наприклад, обробляйте стіну проникаючими складами, а потім установлюйте вологозахисну мембрану.
- Якщо під покрівлею знаходиться нежитлове приміщення, дах можна не утеплювати. У цьому випадку облаштовується «холодна» покрівля з гідроізоляцією, але без утеплювача. Якщо ж під покрівлею знаходиться жиле приміщення або мансарда, без утеплення не обійтися.
- Утеплення даху дозволяє зберегти приємний мікроклімат в будинку. Взимку теплий дах не дає нагрітому повітрю вийти назовні, а влітку не дає перетворити приміщення в баню. Поради по роботі з утеплювачем. Фахівці компанії ПП ВКФ ЄВРОБУД допоможуть правильно визначитися з вибором утеплювача.