Кошик
11 відгуків
+380 (67) 270-39-91
+380 (53) 670-39-91
ПП ВКФ ЕВРОБУД

ГІДРОІЗОЛЯЦІЙНІ ПЛІВКИ , МЕМБРАНИ ,СТРІЧКИ

ГІДРО-ПАРОІЗОЛЯЦІЯ:

ПРИЗНАЧЕННЯ, ВИДИ, ТЕХНОЛОГІЯ МОНТАЖУ.

Роль гідро-пароізоляції у складі покрівельного «пирога».

Щоб зрозуміти, для чого служить гідро-пароізоляція, необхідно, перш за все, уточнити, що покрівля не тільки захищає будь будинок від атмосферних опадів, але і дозволяє зберігати в ньому температурний режим. Основною причиною утворення вологи у вигляді конденсату, що формується на внутрішніх поверхнях покрівельного покриття і утеплювача, є різниця температур.

Збереження температурного режиму відбувається за рахунок вирівнювання вологості і температури в підпокрівельних приміщеннях, а також за рахунок забезпечення природного повітрообміну (вентиляція підпокрівельного простору).

Всі ці функції виконуються з допомогою великого класу матеріалів, що забезпечує гідро-пароізоляцію покрівлі. Основне призначення всіх цих матеріалів, що утворюють вказаний вище клас, полягає в захисті теплоізоляційного шару покрівельного покриття і конструктивних елементів покрівлі від вологи різного походження щоб уникнути втрати їх експлуатаційних властивостей, у разі намокання. Так, зволоження утеплювача всього лише на 5% стає причиною десятикратного збільшення втрат тепла.

Відвід вологи, що утворюється в результаті життєдіяльності, і захист утеплювача забезпечуються гідро-пароізоляційними матеріалами, кріпляться між утеплювачем і внутрішньою обробкою будівлі.

У разі конструкції «холодний горище» використання гідроізоляції залежить від того, яке покрівельне покриття ви використовуєте і кута нахилу скатів даху. Металеві покрівлі найбільш схильні до корозії, яка виникає при можливих невеликих протечках або від конденсату. Для пологих металевих покрівель фахівці рекомендують обов'язково встановлювати супердифузійні мембрани. Якщо ж в якості покрівельного матеріалу використовується, наприклад, шифер, то від гідроізоляції можна відмовитися. Зі свого боку ми рекомендуємо вам завжди використовувати гідроізоляційні мембрани, тому що це найбільш дешевий і простий додатковий спосіб убезпечити свою покрівлю від можливих протечек.

Види гідро-пароізоляційних матеріалів:

 • гідроізоляційні;
 • пароізоляційні або антиконденсатні;
 • дифузійні мембрани

 

 

 

Кожній з груп цих матеріалів відводиться своє власне місце в покрівельному пирозі, кожній групі належить своя роль у справі мінімізації вмісту вологи в утеплюючому шарі.

Гідроізоляційні плівки – це матеріал, який використовується для захисту будівлі від вологи, конденсату і атмосферних опадів. Плівки даного типу захищає теплоізоляцію від дощової води, яка може просочитися при сильних поривах вітру крізь стики покрівельних листів, крізь примикання вентиляційних отворів і в інших подібних місцях, де можлива відсутність герметичності. Кріплення цієї плівки виробляється на кроквах безпосередньо під покрівельним матеріалом. Причому відстань між кроквами, які є для неї опорою, не повинно перевищувати 1,2 м.

Важливою умовою, яке необхідно дотримуватися при її монтажі, полягає у недопущенні зіткнення з утеплювачем і відсутність провисань більше 2 див. Завершуючи укладання плівки на крокви, необхідно зафіксувати її за допомогою контррейок, а потім виконати обрешітку.

Пароізоляційні плівки – це бар'єр для водяної пари, що проникає в конструкцію будинку зсередини приміщення. У будинку часто вологість вище, ніж на вулиці. Це викликано тим, що і при готуванні, і при митті вода випаровується. Волога виділяється в повітря з нашим диханням і навіть з поверхні шкіри. Цей вологе повітря може погано вплинути на теплопровідні властивості утеплювача.

Плівка перешкоджає утворенню конденсату на утеплювачі і несучих конструкціях, захищає конструкції від появи грибка і тим самим подовжує термін служби будинку. Фіксація плівки проводиться як на дерев'яних елементах конструкції, так і на самому утеплювачі. З цією метою використовуються цвяхи з великою плоскою головкою або скоби будівельного степлера.

Купити параизоляционные плівки в Кременчуці.

ГалереяСписок

Пароізоляція буває:

 • Армована – зміцнення поліетиленової основи спеціальним волокном робить пароізоляційну плівку міцніше, спрощує монтаж і збільшує її термін служби;
 • Антиконденсатна – особливі види пароізоляційної тканини, внутрішня поверхня якої є ворсистою, що не дає конденсату осідати на ній, як правило, використовується віскозне напилення. Такі волокна не дозволяють осідати на поверхні пароізоляції конденсату. У звичайних умовах конденсації вологи не відбувається і на простих плівках, але, якщо станеться промерзання або продування утеплювача в якомусь місці, то напилення допоможе уникнути зволоження пароізоляції. Волокнистий шар повинен дивитися всередину кімнати;
 • Металізована – крім пароізоляції сучасні матеріали можуть і допомагати в утриманні тепла. Відображаючи теплові промені, пароізоляція утримує тепло в приміщенні і зменшує загальну теплопровідність покрівельного «пирога». Найчастіше металізована пароізоляція застосовується в лазнях, саунах, ванних кімнатах.

Дифузійні мембрани – гідроізоляційний матеріал, характеризується односторонньою провідністю вологи і здатний видаляти пар з утеплювача, який утворюється із-за перепадів температур і суттєвого підвищення вологості. Даний матеріал є значно більш досконалим аналогом гідроізоляційної плівки, оскільки, захищаючи утеплювач від попадання вологи, він не утримує в ньому пара, що надходить з житлових приміщень.

Виходячи з цієї властивості дифузійних і супердифузійних мембран, укладати їх можна безпосередньо на теплоізолюючий матеріал, залишаючи над ним вентиляційний зазор в 40 мм.

Сучасні мембрани, що поєднують в собі дифузні і антиконденсатні властивості, бувають, як правило, дво - і тришаровими. Вони не продуваються вітром, завдяки чому знижуються втрати, викликані видуванням тепла.

При застосуванні цих матеріалів покрівля «дихає», що обумовлено високим рівнем паропроникності зсередини.

В залежності від коефіцієнта паропроникності, мембрани можуть бути:

 • псевдодиффузионными (до 300 г/м2в добу);
 • дифузійними (400-1 000 г/м2в добу);
 • супердиффузионными (вище 1 000 г/м2на добу).

Мембрани володіють єдиним недоліком – досить високою вартістю. Проте велика кількість їх переваг повною мірою виправдовує наявність зазначеного вище недоліку.

Дифузійні мембрани для покрівлі володіють наступними перевагами:

 • Мають високу водонепроникність зовні, а також паронепроникність зсередини, за рахунок чого забезпечується «дихання» покрівлі;
 • Мембрани мають ветронепроницаемостью, завдяки чому кількість тепла, що видувається з поверхневого шару, сильно скорочується;
 • Монтаж мембран можна здійснювати безпосередньо на утеплювач, що зменшує товщину покрівельного пирога.

Рекомендації по укладанню гідро-пароізоляції:

 • Рулони гідроізоляції розкачують паралельно карнизу по всій ширині даху. Починають роботи від коника;
 • Закріплюють плівку з крокв за допомогою будівельного степлера. Припустимо провисання між крокв не більше 2 см;
 • Нахльостування плівки незалежно від способу кріплення повинен бути як мінімум 100 міліметрів;
 • Стики смуг плівки потрібно робити герметичними. Для цього стики проклеюють спеціальної сполучної стрічкою;
 • Після укладання плівки слід виконати монтаж спеціальних рейок для забезпечення вентиляції підпокрівельного простору;
 • При покупці матеріалу слід уважно вивчати інструкції, рекомендації та написи, розташовані на стройматериале. У цьому випадку не будуть допущені помилки при його монтажі та експлуатації. Тоді питання, якою стороною укладати гідро-пароізоляцію на дах, відпаде сам собою.

Купити мастику і праймери в Кременчуці.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner