Які бувають гідроізоляційні матеріали для покрівлі?
Навіщо потрібна гідроізоляція покрівлі
Гідроізоляція покрівлі виконує кілька важливих функцій:
-
Захищає крокви і підпокрівельний простір від вологи. Дощова вода може потрапляти всередину через зазори в покрівельному покритті або у випадку його пошкодження. Гідроізоляційний матеріал утримує вологу і зберігає крокви сухими.
-
Захищає утеплену дах. При намоканні більшість утеплювачів втрачають свої теплоізоляційні властивості. Гідроізоляція допомагає захистити теплоізоляційний матеріал від проникнення зовнішньої вологи.
-
Ізолює покрівлю від конденсату, який може утворитися на внутрішній стороні покрівельного покриття.
-
Подовжує термін експлуатації покрівлі.
-
Дозволяє зберегти комфортний мікроклімат в підпокрівельних приміщеннях.
Вимоги до гідроізоляційних матеріалів
При виборі матеріалів для вологозахисту покрівель потрібно звертати увагу на наступні характеристики:
-
Водонепроникність. Базова характеристика, яка має за замовчуванням бути в гідроізоляційних матеріалах. Тут важливо звернути увагу на те, щоб матеріал міг не пропускати вологу при тривалому впливі. Наприклад, при пошкодженні частини покрівельного покриття дощова волога може зібратися на гідроізоляції. Матеріал повинен витримувати вологу і не вбирати її.
-
Міцність. Хороший гідроізоляційний матеріал має бути складно розірвати. Це важливо, тому що дах часто зазнає різного впливу (ударів граду, сильні пориви вітру).
-
Еластичність. Еластичний матеріал легше витримує тиск води і не рветься.
-
Невелика вага. Важливо, щоб гідроізоляція не створювала великих навантажень на покрівлю. Тому чим легше матеріал — тим краще.
-
Екологічність. При влаштуванні гідроізоляції в житлових будинках важливо, щоб у складі матеріалу не було шкідливих речовин.
-
Термін експлуатації — не менше 15 років.
Матеріали для гідроізоляції плоскої покрівлі
Рулонні матеріали
Руберойд. Спосіб виробництва цього матеріалу наступний: спеціальний пухкий картон просочують нафтовим бітумом, після чого наносять шар тугоплавкого бітуму. Руберойд добре захищає поверхню від проникнення вологи, але є і недоліки. Матеріал щодо недовговічний — до 10 років. Після цього можливі розтріскування, пошкодження цілісності покриття. Також руберойд погано переносить перепади температур: починає розм'якшуватися при температурі вище +50оС, при сильних морозах — тріскається.
Матеріал дещо застарів і зараз доступні модифіковані, більш вигідні його сучасні аналоги.
Євроруберойд. Виготовляється на основі скловолокна та поліестеру. Цей матеріал міцніше, ніж звичайний руберойд. До його складу додають каучукові та пластикові модифікатори. Євроруберойд добре зберігає свої захисні властивості при температурах від -45 до +100оС. Термін служби — до 25 років.
Стеклоізол. Бітумний матеріал на стекловолоконной основі. З зовнішньої сторони покритий грубозернистим посипанням. Матеріал не гниє, не боїться грибка і стійкий до ультрафіолетових променів. Термін служби — не менше 15 років.
Використання рулонних гідроізоляційних матеріалів дозволяє швидко покрити великі площі покрівельного простору.
Напилюваної матеріали — рідка гума
Рідка гума — це однокомпонентна або двокомпонентна мастика на основі полімерно-бітумної емульсії. Матеріал наноситься на поверхню покрівлі з допомогою спеціальної розпилюючої установки.
Переваги матеріалу:
-
Дозволяє сформувати рівне і цілісне покриття. При напиленні не залишається швів.
-
Миттєво твердне.
-
Еластичність. Покриття відновлюється після ударів і невеликих проколів.
-
Не боїться ультрафіолетових променів.
-
Термін служби — до 20 років.
Обмазувальні мастики
До цього виду гідроізоляційних матеріалів відносяться різні еластичні мастики на бітумній основі:
-
Бітумно-гумові
-
Бітумно-полімерні
-
Полімерні
Мастики наносяться на покрівлю в рідкому вигляді за допомогою кисті або валика. Завдяки в'язкості матеріалу можна сформувати цілісне покриття без швів. Зручно обробляти стики, виступаючі елементи, нерівності.
Для створення повноцінного захисного покриття наносять кілька шарів мастики. З часом мастика може тріскатися. Щоб збільшити міцність покриття і термін експлуатації між шарами мастики укладати армуючої склосітки.
Бітумні мастики — недовговічний матеріал. Тому її найчастіше використовують у комплексі з рулонної гідроізоляцією.
Матеріали для гідроізоляції скатної покрівлі
Важливий момент при гідроізоляції похилій покрівлі — захисний матеріал повинен бути легким, щоб не навантажувати кроквяну систему.
Рулонні матеріали
Як і для плоских, так і скатних дахів також можна використовувати руберойд. Однак цей матеріал використовується нечасто. В основному — для вологозахисту нежитлових будівель, промислових будівель.
Для житлових приміщень переважні інші матеріали.
Мембранні матеріали і плівки
ПВХ-мембрани (полівінілхлоридні) — один із сучасних гідроізоляційних матеріалів, який широко використовується при облаштуванні покрівельних покриттів. Переваги матеріалу:
-
Щільна структура, що забезпечує високу міцність
-
Еластичність — зручно монтувати
-
Верхній шар мембрани містить спеціальні компоненти, які захищають покриття від впливу ультрафіолетових променів
-
Пропускає пар, тим самим захищає утеплювач від утворення конденсату
Поліпропіленові дифузійні мембрани. Багатошаровий матеріал з нетканого поліпропілену. Основна характеристика таких мембран — хороша паропроникність. Це дозволяє відводити вологу від теплозахисного шару покрівельного пирога. Дифузійні мембрани слід застосовувати в місцевості з великими перепадами вологості.
У асортименті компанії "ЄВРОБУД" дифузійні мембрани представлені універсальної мембраною в системах даху та фасаду , посиленою мембраною Еxtra для теплих дахів з покрівлею з металу, спеціальною мембраною для виведення вологи в системі теплою даху з покрівлею з гнучкої черепиці і листами OSB.
Поліетиленові плівки. Для гідроізоляції покрівлі використовують плівки з поліетилену армовані спеціальною сіткою або тканиною. Цей матеріал добре захищає від вологи. Має легку вагу, тому не навантажує покрівельну конструкцію.
Плівкові EPDM мембрани. Матеріали на основі синтетичного каучуку. Підходять для використання в регіонах з холодним кліматом. Добре зберігають влагоізоляціонние властивості при низьких температурах. Стійкі до атмосферних опадів.
Види ізоляційних матеріалів умовно поділяється на дві групи. Перша являє собою дифузно-мембранні плівки, друга — противоконденсатные та гідроізоляційні плівки. Як же вони працюють?
Висновки
Для гідроізоляції покрівлі будь-якого виду доступний широкий асортимент матеріалів. Монтуйте вологозахист покрівлі вчасно — і вона прослужить довше. При виборі сучасного гідроізоляційного матеріалу звертайте увагу на такі показники:
-
Горючість (особливо важливо, якщо у вас будинок зі зрубу)
-
Міцність на розрив
-
Еластичність
-
Відсутність шкідливих хімічних елементів у складі
-
Паропроникність (потрібна для захисту утеплювача від конденсату)
-
Термін експлуатації (повинен бути не менше терміну служби покрівельного настилу)
- Якщо під покрівлею знаходиться нежитлове приміщення, дах можна не утеплювати. У цьому випадку облаштовується «холодна» покрівля з гідроізоляцією, але без утеплювача. Якщо ж під покрівлею знаходиться жиле приміщення або мансарда, без утеплення не обійтися.
- Утеплення даху дозволяє зберегти приємний мікроклімат в будинку. Взимку теплий дах не дає нагрітому повітрю вийти назовні, а влітку не дає перетворити приміщення в баню. Поради по роботі з утеплювачем. Фахівці компанії ПП ВКФ ЄВРОБУД допоможуть правильно визначитися з вибором утеплювача.