Гідроізоляція покрівлі під металочерепицю

Гідроізоляція під металочерепицю: навіщо потрібна
Особливості металочерепиці
Металочерепиця має багато переваг, серед яких:
-
Легка вага (у 10 разів менше, ніж у звичайної черепиці). Завдяки цьому істотно знижується навантаження на несучі елементи покрівлі — крокви і стіни.
-
Недорогі монтажні роботи.
-
Простота укладання покриття.
-
Але є і недоліки. Один з них — висока теплопровідність металочерепиці. З-за того, що зовні удома і в підпокрівельному просторі різна температура повітря, на внутрішній стороні покриття утворюється конденсат.
Ще один недолік пов'язаний з процесом монтажу. При укладанні металочерепиці використовуються саморізи, під які встановлюються ущільнювачі. Якщо встановлені ущільнювачі низької якості, з плином часу вони всихають і втрачають свою форму. Це призводить до протікання в покрівельному покритті.
Чим шкідливий конденсат і протікання?
-
1. Конденсат призводить до корозії. Постійне накопичення крапель вологи на внутрішній стороні покрівельного настилу призводить до того, що матеріал починає покриватися іржею. Місця, в яких металочерепиця кріпиться до крокв, також сильно схильні до впливу корозії. Таке покриття довго не прослужить.
-
2. Волога псує утеплювач. Якщо покрівля «холодна» — цієї проблеми немає. Але для покрівлі важливо, щоб до теплоізоляційному матеріалу не проникала дощова волога або конденсат. Більшість утеплювачі для скатної покрівлі вбирають вологу і після цього втрачають свої теплоізоляційні властивості (наприклад, у мінвати на 50% збільшується теплопровідність).
-
3. Волога шкідлива для крокв. Дерев'яні стропила повинні бути сухими. Зайва волога призводить до появи плісняви та грибка. Дерево починає гнити і руйнуватися, що призводить до деформації всієї покрівельної конструкції.
Не захищена від вологи дах з металочерепиці піддається впливу конденсату і опадів. Такий вплив сильно знижує термін експлуатації покрівлі і прискорює процеси руйнування. Уникнути цих проблем можна за допомогою своєчасної укладання гідроізоляції.
Матеріали для гідроізоляції під металочерепицю
Руберойд

Один з найбільш доступних матеріалів. Для металочерепиці можна використовувати як класичний руберойд, так і його сучасні аналоги — євроруберойд, гідроізол, пергамін.
З переваг матеріалу:
-
Недорого коштує
-
Не пропускає вологу
-
Досить міцний і не боїться механічного впливу
З недоліків:
-
Не пропускає пар
-
Може неприємно пахнути
-
Класичний руберойд недовговічний, покриття з часом тріскається і не так добре захищає від вологи
-
Замість традиційного руберойду рекомендується використовувати його аналоги. У них кращі показники міцності і довговічності.
З-за паронепроникності руберойду його не можна застосовувати при облаштуванні теплою даху. В такому випадку пар, що піднімається з боку приміщень будинку, буде осідати на внутрішній стороні гідроізоляції у вигляді конденсату і потрапляти в утеплювач.
Оптимальний варіант для використання руберойду в якості гідроізоляції — холодні даху нежитлових будівель.
Звичайна поліетиленова плівка
Рулонний матеріал з поліетилену. Добре захищає утеплювач і підпокрівельний простір від проникнення вологи. Поліетиленова плівка не пропускає вологу, пару і повітря. Такий матеріал відрізняється недорогою ціною і простотою монтажу.
При влаштуванні гідроізоляції для покрівлі з поліетилену потрібно зробити вентиляційні зазори:
-
Між вологозахисним плівкою і покрівельним настилом — щоб відводити конденсат, який накопичується на внутрішній стороні металочерепиці
-
Між плівкою і утеплювачем — щоб відводити конденсат від теплоізоляційного матеріалу
Перфорована плівка (або антиконденсатна мембрана)
Поліетиленова плівка з великою кількістю мікроскопічних отворів. Така плівка ще називається гідробарєром. Матеріал добре захищає від вологи і пропускає пар. При укладанні перфорованої плівки немає ризику утворення конденсату і попадання його в утеплювач. Плівка відводить пар і зберігає утеплювач сухим.
Перфорована плівка — довговічний матеріал (термін експлуатації досягає 25 років). Добре підходить для гідроізоляції теплих скатних дахів з покрівельним покриттям у вигляді металочерепиці.
Армована поліетиленова плівка

Тришаровий матеріал, який складається з двох шарів поліетилену, укріплених спеціальної армуючої сіткою. Перевага такого матеріалу — більш висока міцність, порівняно зі звичайною поліетиленовою плівкою. Армована плівка не пошкоджується при монтажі, не провисає під вагою вологи (якщо волога проникла через зазори в покрівельному настилі і накопичується на гідроізоляції).
Недолік — паронепроникність. Для відведення конденсату потрібно облаштовувати вентиляційні зазори з обох сторін плівки.
Антиконденсатна плівка поліпропіленова
Цей матеріал — сучасна альтернатива поліетиленовим плівкам. Ось його переваги:
-
Стійкий до впливу ультрафіолетових променів. Завдяки цьому поліпропіленові плівки можна використовувати в якості захисного покриття кроквяної конструкції до укладання настилу.
-
Має гігроскопічна покриття. При виробництві на одну з сторін поліпропіленової плівки наносять шар з волокон целюлози і віскози. Таке покриття вбирає весь конденсат, не залишаючи крапель на поверхні.
Монтуються такі плівки гігроскопічним покриттям в бік утеплювача. Між утеплювачем і плівкою потрібен вентиляційний зазор для того, щоб впитанная волога могла випаровуватися з поверхні гідроізоляції.
Дифузійні мембрани
Сучасний гідроізоляційний матеріал, який виготовляється з полімерів (ПВХ та ін). Завдяки багатошаровій структурі матеріалу дифузійні мембрани володіють рядом переваг:
-
Міцність і тривалість експлуатації.
-
Витримують тиск води.
-
Не бояться дії ультрафіолетових променів.
-
Добре пропускають пар.
В залежності від показників паропроникності мембрани поділяють на:
-
Мембрани малої дифузії. Найчастіше використовуються для ізоляції внутрішніх перегородок.
-
Мембрани середньої дифузії. Цей варіант найбільш часто застосовується. У регіонах з помірним кліматом — це кращий варіант.
-
Супердифузійні. Такі мембрани найкраще пропускають пар. Підходять для застосування в регіонах з високими перепадами вологості.
В асортименті компанії ПП ВКФ ЄВРОБУД представлена посилена супердифузійна мембрана MASTERMAX 3 EXTRA ,MASTERMAX PREMIUM 150. Вони розроблені спеціально для гідроізоляції і вітрозахисту теплою даху під металочерепицю.
Супердифузійні мембрани мають високу паропроникність, тому при монтажі не потрібно залишати вентиляційний зазор між утеплювачем і мембраною.
Технологія укладання гідроізоляції під металочерепицю
Монтувати гідроізоляцію під металочерепицю слід після того, як буде повністю готовий каркас покрівлі: зібрані крокви, встановлений утеплювач, змонтована обрешітка.
Ось порядок робіт по установці гідроізоляції:
-
1. Наріжте мембрану або плівку смугами потрібної довжини і ширини.
-
2. Укладайте матеріал перпендикулярно крокв. Смуги гідроізоляції слід укладати внахлест, щоб зменшити кількість швів і стиків. Так досягається більш цілісне покриття. Ширина напуску — 10-15 див.
-
3. Гідроізоляційну плівку або мембрану не слід натягувати занадто щільно. Плівка повинна провисати на 1-2см, щоб під тиском води вона не розірвалася.
-
4. Прикріпіть плівку до крокв за допомогою будівельного степлера. Використовуйте нержавіючі скоби хорошої якості.
-
5. Проклейте стики між смугами гідроізоляції будівельним скотчем.
-
6. Поверх гідроізоляційного шару змонтуйте обрешітку. Вона потрібна для забезпечення вентиляційного зазору між мембраною і покрівельним настилом.
Після цього можете приступати до укладання металочерепиці.
Важливо. По закінченні робіт рекомендується пролити конструкцію водою, щоб вчасно виявити протікання.
На що звертати увагу при виборі гідроізоляційного матеріалу
Ось кілька порад, які потрібно пам'ятати при підборі гідроізоляції під металочерепицю.
-
Матеріал повинен бути вогнетривким. Виділяють 4 основних класу горючості — Г1 (слабо горючі матеріали), Г2 і Г3 (помірно горючі), Г4 (сильно горючі, легко займисті). Краще всього використовувати негорючі матеріали. Супердифузійні мембрани, наприклад, мають клас горючості Г1.
-
Гидроизоляция должна удерживать влагу, но пропускать пар. Если материал паронепроницаем, это приводит к появлению конденсата и намоканию утеплителя. При использовании паронепроницаемых материалов обязательно нужно обустраивать вентиляционные зазоры.
-
Долговечность. Срок службы гидроизоляции должен быть не меньше срока службы кровельного покрытия из металлочерепицы. Идеальный вариант — выбрать мембраны с высокой паропроницаемостью (супердиффузионные). Они достаточно прочные и эффективно служат 20-30 лет.
-
Гидроизоляция должна быть устойчивой к ультрафиолетовому излучению и перепадам температур.
-
При обустройстве кровли из металлочерепицы в жилых домах важно позаботиться о том, чтобы влагозащитный материал был экологичным, не содержал вредных химических элементов и не выделял неприятного запаха при нагревании.
-
Устойчивость к деформации. Материал должен быть достаточно прочным, чтобы выдерживать давление влаги, которая может скапливаться в случае повреждения кровельного покрытия. Даже в таких условиях он должен не пропускать влагу и сохранить теплоизоляционный слой сухим.
-
Хороший гидроизоляционный материал должен не бояться плесени и микроорганизмов.
Выводы
При обустройстве кровли из металлочерепицы гидроизоляция — обязательный элемент. Качественная гидрозащита позволяет продлить срок эксплуатации кровли, защитить утеплитель, стропильную систему и все подкровельное помещение от влаги. Гидроизоляция также выполняет функцию отвода конденсата от утеплителя и внутренней поверхности кровельного настила.
На рынке представлен широкий ассортимент гидроизоляционных материалов. При выборе пользуйтесь советами, приведенными выше.
Ідеальний варіант для гідроізоляції покрівлі в житловому будинку — супердифузійна мембрана. Вона коштує дорожче звичайної поліетиленової плівки, але забезпечує якісну, надійну та довговічну захист.
- Якщо під покрівлею знаходиться нежитлове приміщення, дах можна не утеплювати. У цьому випадку облаштовується «холодна» покрівля з гідроізоляцією, але без утеплювача. Якщо ж під покрівлею знаходиться жиле приміщення або мансарда, без утеплення не обійтися.
- Утеплення даху дозволяє зберегти приємний мікроклімат в будинку. Взимку теплий дах не дає нагрітому повітрю вийти назовні, а влітку не дає перетворити приміщення в баню. Поради по роботі з утеплювачем. Фахівці компанії ПП ВКФ ЄВРОБУД допоможуть правильно визначитися з вибором утеплювача.