Кошик
11 відгуків
+380 (67) 270-39-91
+380 (53) 670-39-91
ПП ВКФ ЕВРОБУД

Гідроізоляція скатної покрівлі з металочерепиці і профнастилу.

Гідроізоляція скатної покрівлі з металочерепиці і профнастилу.

Скатна покрівля — найпоширеніший варіант для житлових будинків з горищами. Конструкція такої покрівлі, на відміну від плоскої, забезпечує природний відвід вологи. Це знижує навантаження на покриття і подовжує термін його використання.

Найчастіше для монтажу скатної покрівлі використовують металочерепицю або профнастил.

 

Матеріали для гідроізоляції скатної покрівлі.

 

Для надійного захисту покрівлі з металочерепиці або профнастилу краще використовувати гідроізоляційні мембрани: супердифузійні або антиконденсатні.

 

Особливість конструкції

 

Структура холодної даху з профнастилу або металочерепиці повинна складатися з декількох шарів:

 • 1. Пароізоляція з внутрішньої сторони. Шар пароізоляції повинен мати односторонню проникність. Це означає, що конденсат з житлового приміщення може вийти, а назад — ні.

 • 2. Крокви. Несуча конструкція, яка тримає весь покрівельний покрив.

 • 3. Шар гідроізоляції. Плівка або мембрана має трохи провисати, щоб відводити конденсат.

 • 4. Контробрешетка. Монтується паралельно до крокв. Притискає гідроізоляційну плівку і закріплює її.

 • 5. Обрешітка. Робиться з дерев'яного бруса. Найпоширеніший розмір перерізу — 50х50 мм При монтажі решетування брус встановлюється з кроком 35-45 см вздовж схилів. Розмір кроку може бути іншим. Точні розрахунки залежать від ухилу покрівлі і типу матеріалу.

 • 6. Металочерепиця або профнастил.

 

Важливо. Гідроізоляційна мембрана повинна провисати на 15-25 мм. Це дозволяє забезпечити вентиляцію і відвід конденсату. При недостатньому рівні вентиляції конденсат накопичується і руйнує покрівельне покриття.

Гідроізоляція неутепленої плоскої покрівлі.

За способом експлуатації плоска покрівля буває використовувана і невживана.

У першому варіанті на даху може бути зона відпочинку, сад, басейн, парковка для машин. Такий дах несе додаткові навантаження, що потребує регулярного обслуговування і будується з утеплювачем.

Невживана дах просто покриває будинок. Може монтуватися як з утеплювачем, так і без.

 

Матеріали для гідроізоляції неутепленої плоскої покрівлі

Бітумні мастики чи рулонні матеріали (руберойд чи сучасні аналоги)

Особливість конструкції

1. Основа покрівлі — залізобетонні плити або металевий профіль. Іноді використовується основу з дощок, фанери, покладеної на дерев'яні балки.
 • 2. Для відводу води з покрівлі на основу укладають уклонообразующий шар. Він формується з допомогою бетонної або керамзитобетонной стяжки і задає напрямок, в якому стікатиме вода.

 • 3. Сверху укладывается кровельное покрытие, которое и является гидроизоляционным слоем. Покрытием может быть битумная мастика, рубероид или комбинация этих материалов.

 

Важно. При укладке важно обеспечить ровность и равномерность покрытия, без щелей и разрывов. При использовании рулонных материалов делайте нахлест и укладывайте несколько слоев защиты.

Выводы

 • Для холодной кровли обязательно нужно устанавливать гидрозащиту. Это сохранит покрытие и продлит время эксплуатации.

 • В качестве защитного материала для скатной кровли используйте пленки или мембраны.

 • Для гідроізоляції неутепленої плоскої покрівлі використовуються бітумні мастики та рулонні матеріали.

Інші статті
 • Як зробити гідроізоляцію стін
  Якщо волога постійно потрапляє на стіни, вони довго не простоять. Почнуть з'являтися тріщини, цвіль, грибок. Тому стін потрібна надійна захист від вогкості — гідроізоляція. У цій статті розберемося як зробити гідроізоляцію стін, на яких поверхнях її встановлювати і які матеріали використовувати. Фахівці компанії ЄВРОБУД допоможуть вам правильно вибрати гідроізоляцію для стін.
 • Як утеплити дах будинку
  Якщо під покрівлею знаходиться нежитлове приміщення, дах можна не утеплювати. У цьому випадку облаштовується «холодна» покрівля з гідроізоляцією, але без утеплювача. Якщо ж під покрівлею знаходиться жиле приміщення або мансарда, без утеплення не обійтися.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner