Кошик
11 відгуків
+380 (67) 270-39-91
+380 (53) 670-39-91
ПП ВКФ ЕВРОБУД

Потрібна пароізоляція під профнастил холодної даху

Потрібна пароізоляція під профнастил холодної даху

Як влаштована холодна дах під профнастил

Покрівля буває теплою і холодною. Теплий дах облаштовується в регіонах з холодним кліматом, виробничих будівлях, в приватних будинках з мансардою або житловим горищем. В її конструкції шар утеплювача.

Для холодної даху утеплювач не встановлюють. Таку покрівлю влаштовують у нежитлових приміщеннях, будинках з невикористаним горищем, гаражах і підсобках.

У холодній даху є кілька переваг:

  • Економічність. Облаштування такої покрівлі обходиться набагато дешевше, ніж утепленій.

  • Легка і швидка установка. Конструкція неутеплену покрівельного пирога простіше, ніж конструкція теплої даху.

  • Витрачається менше будівельного матеріалу.

  • Кроквяну систему не потрібно розраховувати на витримування ваги утеплювача.

Конструкція холодного покрівельного пирога

Конструкція «холодного» покрівельного пирога влаштована так:

  • Крокви

  • Шар гідроізоляції

  • Обрешітка

  • Контробрешетка

  • Покрівельне покриття — в даному випадку, профнастил

Потрібна пароізоляція для холодної даху

З боку жилих приміщень на горище і простір під покрівельним покриттям постійно піднімається пара. Це може бути пара від приготування їжі, використання гарячої води або різниці температур між житловими приміщеннями та горищем.

У випадку з теплою дахом питань про необхідність пароізоляції з боку житлових приміщень не виникає. Якщо утеплювач просочиться вологою, він перестане утримувати тепло всередині приміщення. Наприклад, мінеральна вата втрачає до 50% теплозахисних властивостей при підвищенні вологості всього на 5%.



 

Тому при облаштуванні теплою даху встановлюються два вологозахисних елемента: гідроізоляція зовні і пароізоляція всередині приміщення.

У холодної покрівлі немає утеплювача, а значить, подвійний захист не потрібна. При спорудженні такої конструкції використовується тільки один шар паро-гідроізоляції. Він виконує дві функції:

  • Захищає крокви і приміщення під дахом від вологи, яка може потрапити через зазори в покритті.

  • Захищає настил покрівлі від парів, які йдуть з боку житлових приміщень. Тобто виконує роль пароізоляції..


 

Матеріали, які підходять для пароізоляції під профнастил


Для пароізоляції профнастилу можна використовувати поліетиленову, армовану, поліпропіленову, фольговану плівку чи пергамін.

 

Поліетиленова плівка

 

Перевага цього матеріалу — доступна ціна. Поліетилен добре захищає від пари. Серед недоліків матеріалу — відносно низька міцність. Така плівка легко рветься при укладанні на обрешітку, тому виконувати монтажні роботи слід акуратно. Для надійного захисту покрівельного покриття укладають два шари плівки. До решетування матеріал кріпиться за допомогою будівельного степлера.

Щоб зберегти цілісність пароізоляційного шару плівка укладається з нахлестом в 15-20 див. Стики проклеюються спеціальною клейкою стрічкою.

 

Армована поліетиленова плівка

 

Модифікований варіант звичайної плівки. Виготовляється з декількох шарів поліетилену, які армуються сіткою з поліпропілену. Така плівка набагато міцніше звичайної, досить легка і не навантажує кроквяну систему. Для кріплення армованої плівки до обрешітки використовують клейку стрічку.

Армована поліетиленова плівка — непоганий варіант для паро-гідроізоляції холодної покрівлі по співвідношенню ціна-якість.

 

Поліпропіленова плівка

 

Це міцний гідроізоляційний матеріал з багатошаровою структурою. Такі плівки виготовляються на основі целюлози. Поверхня плівки рельєфна і вбирає вологу (на звичайній плівці волога збирається у вигляді крапель). Впитанная волога випаровується з матеріалу після зниження вологості в приміщенні.

 

Фольгована плівка


Армована поліетиленова або поліпропіленова плівка, на одній із сторін якої знаходиться тонка алюмінієве покриття. Плівка цього типу коштує дорожче інших видів паро-гідроізоляції, але з її допомогою можна зменшити витрати на опалення. Фольгований покриття відбиває інфрачервоні промені, що дозволяє до 10% знизити втрати тепла.

При монтажі плівку укладають відбиває стороною в бік житлових приміщень. Для фіксації матеріалу використовують клейку стрічку, а стики обробляють алюмінієвим скотчем. Це дозволяє створити повністю герметичний шар.

Фольгована плівка

Як монтувати фольговану плівку:

  • 1. Кроква

  • 2. Відбиваюча ізоляція

  • 3. Обрешітка

  • 4. Профнастил або інше покрівельне покриття

Пергамін

 

Виготовляється з будівельного картону, просоченого нафтовим бітумом. Пергамін — міцний матеріал, який не пропускає вологу і є відмінним пароизолятор. Із-за неприємного запаху пергамін слід використовувати для пароізоляції нежитлових приміщень.

Висновки

При облаштуванні теплої покрівлі обов'язково монтується два шари вологозахисту: гідроізоляція (від зовнішньої вологи) і пароізоляція (від внутрішніх парів і конденсату). Така багатошарова структура покрівельного пирога обумовлена наявністю утеплювача, який повинен бути надійно захищений від будь вологи.

У холодної покрівлі утеплювача немає. Отже, потрібен тільки один захисний шар, який одночасно виконує функції гідроізоляції і пароізоляції:

  • Захищає кроквяну систему від потрапляння вологи через зазори або пошкоджені ділянки в настилі

  • Захищає профнастил від утворення конденсату на його внутрішній стороні

Наостанок кілька рекомендацій з вибору пароізоляції під профнастил:

  • Паро - гідроізоляційний матеріал повинен бути легкий, щоб кроквяна система не була занадто перевантаженою (це може зменшити термін експлуатації покрівлі).

  • Для монтажу покрівлі в житловому будинку слід використовувати матеріали, в складі яких немає шкідливих домішок і які не виділяють неприємні запахи.

Інші статті
  • Як утеплити дах будинку
    Якщо під покрівлею знаходиться нежитлове приміщення, дах можна не утеплювати. У цьому випадку облаштовується «холодна» покрівля з гідроізоляцією, але без утеплювача. Якщо ж під покрівлею знаходиться жиле приміщення або мансарда, без утеплення не обійтися.
  • Який вибрати утеплювач для даху
    Утеплення даху дозволяє зберегти приємний мікроклімат в будинку. Взимку теплий дах не дає нагрітому повітрю вийти назовні, а влітку не дає перетворити приміщення в баню. Поради по роботі з утеплювачем. Фахівці компанії ПП ВКФ ЄВРОБУД допоможуть правильно визначитися з вибором утеплювача.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner